CFR16J3R9
Mfr.Part #
CFR16J3R9
Description
RES 3.9 OHM 5% 1/4W AXIAL
Construction :
Tubular
Number of Resistors :
1
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.073Diax0.138L 1.85mmx3.50mm
Resistance :
3.9Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
2
Published :
ELV :
Compliant
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
200V
CFR16, Neohm
REACH SVHC :
No SVHC
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Diameter :
0.45 mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
CFR16J3R9
TE Connectivity AMP Connectors CFR16J3R9
FIXED RESISTOR, 3.9Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,