CFR16J13K
Mfr.Part #
CFR16J13K
Description
RES 13K OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Series :
CFR16, Neohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Carbon Film
ELV :
Compliant
Construction :
Tubular
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated DC :
200V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packing Method :
Ammo Pack
Number of Resistors :
1
Voltage - Rated :
200V
Lead Diameter :
0.45 mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
Wire
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C