CFR100JT-52-18K
Mfr.Part #
CFR100JT-52-18K
Description
RES 18K OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Resistance :
18kOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
CFR100JT-52-18K
YAGEO CFR100JT-52-18K
18kOhm, 1W, Carbon Film,