CFR100JT-52-160K
Mfr.Part #
CFR100JT-52-160K
Description
RES 160K OHM 5% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Construction :
Cylindrical
Resistance :
160kOhm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Packing Method :
Ammo Pack
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
Wire
Surface Mount :
No
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Diameter :
0.8 mm
Package / Case :
Axial
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Working Voltage :
500V