CFR100JR-73-8M2
Mfr.Part #
CFR100JR-73-8M2
Description
RES 8.2M OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
8.2mOhm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR100JR-73-8M2
YAGEO CFR100JR-73-8M2
8.2MOhm, 1W, Carbon Film,