CA4100300R0JS73
Mfr.Part #
CA4100300R0JS73
Description
RES 300 OHM 4W 5% AXIAL
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
275°C
Length :
26.416mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
3.56mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
4W
Max Power Dissipation :
4W
Size / Dimension :
0.140Diax1.040L 3.56mmx26.42mm
Power Rating :
4W
Resistance :
300Ohms
Published :
Datasheets
CA4100300R0JS73
Through Hole 300Ohms, 4W, Wirewound,