CA4100180R0KS70
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CA4100180R0KS70
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 180 OHM 4W 10% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Size / Dimension :
0.140Diax1.040L 3.56mmx26.42mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Power Dissipation :
4W
Diameter :
3.56mm
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Max Operating Temperature :
275°C
Series :
CA
Resistance :
180Ohms
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Composition :
Wirewound
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Axial
Length :
26.416mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Power Rating :
4W
Power (Watts) :
4W
Datasheets
CA4100180R0KS70
Through Hole 180Ohms, 4W, Wirewound,