CA4100R3300JR05
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CA4100R3300JR05
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.33 OHM 4W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Packing Method :
TR
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Composition :
Wirewound
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
4W
Rated Power Dissipation (P) :
4W
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.140Diax1.040L 3.56mmx26.42mm
Resistance :
330mOhm
Pbfree Code :
No
JESD-609 Code :
e0
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±600ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Series :
CA
Power Rating :
4W
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Diameter :
3.56mm
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CA4100R3300JR05
Through Hole FIXED RESISTOR, 330mOhm, Wirewound,