CA4100270R0KR05
Mfr.Part #
CA4100270R0KR05
Description
RES 270 OHM 4W 10% AXIAL
Diameter :
3.56mm
JESD-609 Code :
e0
Power Rating :
4W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Max Power Dissipation :
4W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.140Diax1.040L 3.56mmx26.42mm
Composition :
Wirewound
Packing Method :
TR
Resistance :
270Ohm
Non-RoHS Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
4W
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Radiation Hardening :
No
Datasheets
CA4100270R0KR05
Through Hole FIXED RESISTOR, 270Ohm, Wirewound,