B85121A2104A750
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B85121A2104A750
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Axial - Threaded Terminals
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 0.1UF 20% 600V
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Feed Through Capacitors
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency (Min) :
0.01MHz
Capacitance :
0.1μF
Thread Size :
M6
Mounting Type :
Bolt Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Bulk
Approval Agency :
UL
Operating Frequency :
50/60Hz Hz
Insertion Loss :
60dB @ 100MHz
Package / Case :
Axial - Threaded Terminals
Series :
B85121
Reach Compliance Code :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
1.181Diax2.165L 30.00mmx55.00mm
Voltage - Rated :
600V
Terminal Finish :
MATTE TIN
Current :
75A
High Pot :
3000 V
Frequency (Max) :
1000MHz