B85121A2104A250
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B85121A2104A250
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Axial - Threaded Terminals
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 0.1UF 20% 600V
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Feed Through Capacitors
Package / Case :
Axial - Threaded Terminals
Size / Dimension :
0.787Diax2.362L 20.00mmx60.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
B85121
Tolerance :
±20%
Thread Size :
M6
Voltage - Rated :
600V
Mounting Type :
Bolt Mount
Current :
25A
Insertion Loss :
60dB @ 100MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0.1μF