YFF15PC0G435MT000N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
YFF15PC0G435MT000N
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 4.3UF 20% 4V 0402
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Feed Through Capacitors
Size / Dimension :
0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Filter Type :
FERRITE CHIP
Case Code (Imperial) :
HTS Code :
REACH SVHC :
No SVHC
Capacitance :
4.3μF
Rated Voltage :
4V
Height :
355.6μm
Voltage - Rated DC :
4V
Packing Method :
Tape and Reel
Series :
YFF-P
Physical Dimension :
L1.05XB0.65XH0.45 (mm)/L0.041XB0.026XH0.018 (inch)
Number of Functions :
1
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Insertion Loss :
40dB @ 200kHz ~ 1GHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Insertion Loss (dB) :
40 dB
Published :
Length :
1.05mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
2A
Case Code (Metric) :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Width :
0.65mm