NFM18PS105D0J3D
Mfr.Part #
NFM18PS105D0J3D
Package / Case
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Description
CAP FEEDTHRU 1UF 20% 6.3V 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Number of Functions :
1
Current :
2A
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) (Max) :
30mOhm
HTS Code :
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Physical Dimension :
L1.6XB0.8XH0.6 (mm)/L0.063XB0.031XH0.024 (inch)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
6.3V
Length :
1.6mm
Mounting Type :
Surface Mount
Insulation Resistance-Min :
500MOhm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height :
711.2μm
Width :
0.8mm
Case Code (Metric) :
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Series :
EMIFIL®, NFM18
Capacitance :
1μF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm