YFF15PC0G755MT009N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
YFF15PC0G755MT009N
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 7.5UF 20% 4V 0402
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Feed Through Capacitors
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Voltage - Rated :
4V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Series :
YFF-P
Insertion Loss :
40dB @ 110kHz ~ 1GHz
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Current :
2A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
7.5μF
Mounting Type :
Surface Mount
Height (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm