AST0411504
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AST0411504
Manufacturer
METZ CONNECT
Description
TERM BLOCK 15POS 45DEG 2.5MM PCB
Manufacturer :
METZ CONNECT
Product Category :
Wire to Board
Packaging :
Bulk
Clamp Material - Plating :
Steel
Mounting Type :
Through Hole
Positions Per Level :
15
Current :
8A
Color :
Gray
Housing Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Wire Termination :
Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Levels :
1
Operating Temperature :
-40°C~105°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pitch :
0.098 2.50mm
Wire Gauge :
18-28 AWG
Voltage :
150V
Feature :
Lever Actuated
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Contact Material - Plating :
Copper Alloy - Tin Plated
Datasheets
AST0411504
Introducing Wire to Board METZ CONNECT AST0411504 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~105°C, Voltage:150V, AST0411504 pinout, AST0411504 datasheet PDF, AST0411504 amp .Beyond Wire to Board METZ CONNECT AST0411504 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.098 2.50mm Gray Bulk Polyamide (PA66), Nylon 6/6 Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screwless - Spring Cage, Tension Clamp 1 Levels 18-28 AWG