AST0250804
Mfr.Part #
AST0250804
Description
TERM BLK 8POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Stock
35
In Stock :
35
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Wire/Cable Gauge :
28 AWG
Voltage :
300V
Lever Actuated
Number of Positions :
8
Pitch :
0.197 5.00mm
Factory Lead Time :
3 Weeks
Current Rating :
13.5A
Current :
13A
Datasheets
AST0250804
Introducing Wire to Board METZ CONNECT AST0250804 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~105°C, Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, AST0250804 pinout, AST0250804 datasheet PDF, AST0250804 amp .Beyond Wire to Board METZ CONNECT AST0250804 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Gray Bulk Polyamide (PA46), Nylon 4/6 Through Hole Horizontal with Board Screwless - Spring Cage, Tension Clamp 1 Levels 14-28 AWG