AST0251004
Mfr.Part #
AST0251004
Description
TERM BLK 10P SIDE ENTRY 5MM PCB
Current Rating :
13.5A
Voltage - Rated :
250V
Number of Positions :
10
Voltage :
300V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Unknown
HTS Code :
Current :
13A
Pitch :
0.197 5.00mm
Wire/Cable Gauge :
28 AWG
Datasheets
AST0251004
Introducing Wire to Board METZ CONNECT AST0251004 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~105°C, Mounting Type:Through Hole, AST0251004 pinout, AST0251004 datasheet PDF, AST0251004 amp .Beyond Wire to Board METZ CONNECT AST0251004 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Gray Bulk Polyamide (PA46), Nylon 4/6 Through Hole Horizontal with Board Screwless - Spring Cage, Tension Clamp 1 Levels 14-28 AWG