AST0251104
Mfr.Part #
AST0251104
Description
TERM BLK 11P SIDE ENTRY 5MM PCB
Voltage :
300V
Number of Positions :
11
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Voltage - Rated :
250V
Current Rating :
13.5A
Pitch :
0.197 5.00mm
Current :
13A
Steel
HTS Code :
Wire/Cable Gauge :
28 AWG
Datasheets
AST0251104
Introducing Wire to Board METZ CONNECT AST0251104 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~105°C, Mounting Type:Through Hole, AST0251104 pinout, AST0251104 datasheet PDF, AST0251104 amp .Beyond Wire to Board METZ CONNECT AST0251104 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Gray Bulk Polyamide (PA46), Nylon 4/6 Through Hole Horizontal with Board Screwless - Spring Cage, Tension Clamp 1 Levels 14-28 AWG