AST0250904
Mfr.Part #
AST0250904
Description
TERM BLK 9POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Wire/Cable Gauge :
28 AWG
Voltage :
300V
Number of Positions :
9
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Pitch :
0.197 5.00mm
Current Rating :
13.5A
Voltage - Rated :
250V
Current :
13A
Datasheets
AST0250904
Introducing Wire to Board METZ CONNECT AST0250904 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~105°C, AST0250904 pinout, AST0250904 datasheet PDF, AST0250904 amp .Beyond Wire to Board METZ CONNECT AST0250904 ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Gray Bulk Polyamide (PA46), Nylon 4/6 Through Hole Horizontal with Board Screwless - Spring Cage, Tension Clamp 1 Levels 14-28 AWG