AR06DTC2003
Mfr.Part #
AR06DTC2003
Manufacturer
Viking Tech
Description
RES 200K OHM 0.5% 1/8W 1206
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
200kOhm
Package / Case :
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
AR06DTC2003
Viking Tech AR06DTC2003
200kOhm,