AR06DTC2001
Mfr.Part #
AR06DTC2001
Manufacturer
Viking Tech
Description
RES 2K OHM 0.5% 1/8W 1206
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
62.5mW
Resistance :
2kOhm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Datasheets
AR06DTC2001
Viking Tech AR06DTC2001
2kOhm,