AR06DTC1000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AR06DTC1000
Manufacturer
Viking Tech
Description
RES 100 OHM 0.5% 1/8W 1206
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
62.5mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
100Ohm
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Datasheets
AR06DTC1000
Viking Tech AR06DTC1000
100Ohm,