AR05DTC2003
Mfr.Part #
AR05DTC2003
Manufacturer
Viking Tech
Description
RES 200K OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
155°C
Composition :
Thin Film
Resistance :
200kOhm
Package / Case :
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Rating :
62.5mW
Min Operating Temperature :
55°C
Datasheets
AR05DTC2003
Viking Tech AR05DTC2003
Thin Film, 200kOhm,