AR05DTC1501
Mfr.Part #
AR05DTC1501
Description
RES 1.5K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
1.5kOhm
Composition :
Thin Film
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
AR05DTC1501
Viking Tech AR05DTC1501
Thin Film, 1.5kOhm,