AR03DTC1502
Mfr.Part #
AR03DTC1502
Description
RES 15K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
55°C
Resistance :
15kOhm
Power Rating :
62.5mW
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
AR03DTC1502
Viking Tech AR03DTC1502
15kOhm,