AR03BTCX4700
Mfr.Part #
AR03BTCX4700
Description
RES 470 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
470Ohm
Package / Case :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Datasheets
AR03BTCX4700
Viking Tech AR03BTCX4700
470Ohm,