AR03BTCX2491
Mfr.Part #
AR03BTCX2491
Description
RES 2.49K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Power Rating :
100mW
Resistance :
2.49kOhm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
AR03BTCX2491
Viking Tech AR03BTCX2491
2.49kOhm,