AR02DTC2003
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AR02DTC2003
Manufacturer
Viking Tech
Description
RES 200K OHM 0.5% 1/16W 0402
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
62.5mW
Resistance :
200kOhm
Composition :
Thin Film
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
AR02DTC2003
Viking Tech AR02DTC2003
Thin Film, 200kOhm,