AF0603FR-0720KL
Mfr.Part #
AF0603FR-0720KL
Description
RES SMD 20K OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
20kohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
2011
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
24 Weeks
Series :
AF
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
AF0603FR-0720KL
YAGEO AF0603FR-0720KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 20kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C