AF0201JR-0715KL
Mfr.Part #
AF0201JR-0715KL
Description
RES SMD 15K OHM 5% 1/20W 0201
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Tolerance :
±5%
Resistance :
15kOhm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C