AF0201FR-07560RL
Mfr.Part #
AF0201FR-07560RL
Description
RES SMD 560 OHM 1% 1/20W 0201
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Power Dissipation :
50mW
Published :
2011
Resistance :
560Ohm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm