Y201510K0000T9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y201510K0000T9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES SMD 10KOHM 0.01% 0.6W J LEAD
Stock
29
In Stock :
29
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.6W
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Max Operating Temperature :
175°C
Length :
7.2898mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Published :
2016
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance :
±0.01%
Max Power Dissipation :
600mW
Composition :
Metal Foil
Supplier Device Package :
Flex-2
Series :
FLEX
Resistance :
10kOhms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
Height :
3.0988mm
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Width :
4.318mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
Y201510K0000T9L
VPG Foil Y201510K0000T9L
Flex Series, Metal Foil, 10kOhms, 0.6W, ±0.01%, -55°C~175°C