Y174513K7000Q0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y174513K7000Q0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
2512 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES SMD 13.7K OHM 0.16W J LEAD
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
2.794mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
Tolerance :
±0.02%
Packaging :
Bulk
Resistance :
13.7kOhms
Supplier Device Package :
SMD
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Number of Terminations :
2
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Package / Case :
2512 J-Lead
Composition :
Metal Foil
Max Power Dissipation :
160mW
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.16W
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
5.9944mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
3.2004mm
Series :
SMR1DZ
Datasheets
Y174513K7000Q0L
VPG Foil Y174513K7000Q0L
SMR1DZ Series, Metal Foil, 13.7kOhms, 0.16W, ±0.02%, -55°C~175°C