Y16253K09000T0W
Mfr.Part #
Y16253K09000T0W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
VSMP1206 3K0900 TCR0.2 0.01% B W
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Resistance :
3.09kOhms
Tolerance :
±0.01%
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.3W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
VSMP
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Composition :
Metal Foil
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Feature :
Non-Inductive
Datasheets
Y16253K09000T0W
VSMP Series, Metal Foil, 3.09kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C