Y1625330R000T9W
Mfr.Part #
Y1625330R000T9W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
VSMP1206 330R000 TCR0.2 0.01% S
Resistance :
330Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.3W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tray
Feature :
Non-Inductive
Series :
VSMP
Composition :
Metal Foil
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Tolerance :
±0.01%
Datasheets
Y1625330R000T9W
VSMP Series, Metal Foil, 330Ohms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C