Y1625158R000B0W
Mfr.Part #
Y1625158R000B0W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
VSMP1206 158R00 TCR0.2 0.1% B W
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tray
Power (Watts) :
0.3W
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Resistance :
158Ohms
Composition :
Metal Foil
Series :
VSMP
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Feature :
Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Datasheets
Y1625158R000B0W
VSMP Series, Metal Foil, 158Ohms, 0.3W, ±0.1%, -55°C~150°C