Y1624324R000T9W
Mfr.Part #
Y1624324R000T9W
Description
RES SMD 324 OHM 0.01% 1/5W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Packing Method :
WAFFLE PACK
Composition :
Metal Foil
Construction :
Chip
Tolerance :
±0.01%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
ULTRA HIGH PRECISION, NON-INDUCTIVE
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
200mW
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Resistance :
324Ohm
Height :
635μm
Packaging :
Tray
Working Voltage :
40V
Datasheets
Y1624324R000T9W
VPG Foil Y1624324R000T9W
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, VSMP Series, Metal Foil, 324Ohm, 0.2W 1/5W, ±0.01%, -55°C~150°C