Y16241K05000A24R
Mfr.Part #
Y16241K05000A24R
Description
V/N 303134U 1K0500 0.05% B T 155
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Non-Inductive
Supplier Device Package :
Resistance :
1.05kOhms
Packaging :
Strip
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
Y16241K05000A24R
VSMP Series, Metal Foil, 1.05kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.05%, -55°C~150°C