Y14880R08200D4R
Mfr.Part #
Y14880R08200D4R
Description
RES 0.082 OHM 0.5% 2W NONSTAND
Feature :
Current Sense
Packaging :
Strip
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.360Lx0.370W 9.14mmx9.40mm
Resistance :
82mOhms
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Datasheets
Y14880R08200D4R
CSM Series, Metal Foil, 82mOhms, 2W, ±0.5%, -65°C~170°C