Y14870R03000B9W
Mfr.Part #
Y14870R03000B9W
Description
RES 0.03 OHM 0.1% 1W 2512
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Max Power Dissipation :
1W
Construction :
RECTANGULAR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
30mOhm
Composition :
Metal Foil
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±0.1%
Series :
CSM
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Packaging :
Tray
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
WAFFLE PACK
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Datasheets
Y14870R03000B9W
VPG Foil Y14870R03000B9W
FIXED RESISTOR CSM Series, Metal Foil, 30mOhm, ±0.1%, -65°C~170°C