Y14553K74000A0R
Mfr.Part #
Y14553K74000A0R
Package / Case
Nonstandard
Description
RES SMD 3.74KOHM 0.05% 1/5W 1506
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.05%
Depth :
1.57mm
Height :
635μm
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Nonstandard
Series :
VSM
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Size / Dimension :
0.150Lx0.062W 3.81mmx1.57mm
Number of Terminations :
2
Resistance :
3.74kOhm
Published :
Military Standard :
Not
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
200mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
Y14553K74000A0R
FIXED RESISTOR VSM Series, Metal Foil, 3.74kOhm, 0.2W 1/5W, ±0.05%, -55°C~150°C