Y145512K1000F0W
Mfr.Part #
Y145512K1000F0W
Package / Case
Nonstandard
Description
VSM1506 12K100 TCR2 1.0% B W
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Resistance :
12.1kOhms
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
Nonstandard
Series :
VSM
Size / Dimension :
0.150Lx0.062W 3.81mmx1.57mm
Number of Terminations :
2
Feature :
Non-Inductive
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
Y145512K1000F0W
VSM Series, Metal Foil, 12.1kOhms, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~150°C