Y117260R0000B9W
Mfr.Part #
Y117260R0000B9W
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
VSM0805 60R000 TCR2 0.1% S W
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
VSM
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Resistance :
60Ohms
Metal Foil
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Feature :
Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Packaging :
Tray
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
Y117260R0000B9W
VSM Series, Metal Foil, 60Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~150°C