WSLP0603R1000DEB
Mfr.Part #
WSLP0603R1000DEB
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 0.1 OHM 0.5% 2/5W 0603
Resistance :
100mOhms
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Element
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
44 Weeks
Height Seated (Max) :
0.023 0.58mm
Datasheets
WSLP0603R1000DEB
Vishay / Dale WSLP0603R1000DEB
WSLP Series, Metal Element, 100mOhms, 0.4W 2/5W, ±0.5%, -65°C~170°C