WSL2512R4000DEA
Mfr.Part #
WSL2512R4000DEA
Description
RES 0.4 OHM 0.5% 1W 2512
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Resistance :
400mOhms
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
WSL2512R4000DEA
Vishay / Dale WSL2512R4000DEA
WSL Series, Metal Element, 400mOhms, 1W, ±0.5%, -65°C~170°C