WSL2010R1500DBA
Mfr.Part #
WSL2010R1500DBA
Description
RES 0.15 OHM 0.5% 1/2W 2010
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Resistance :
150mOhms
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Width :
2.54mm
Max Operating Temperature :
170°C
Power Rating :
500mW
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Series :
WSL
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Height :
635μm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
5.08mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Datasheets
WSL2010R1500DBA
Vishay / Dale WSL2010R1500DBA
WSL Series, Metal Element, 150mOhms, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -65°C~170°C