WSL2010R0300JTA
Mfr.Part #
WSL2010R0300JTA
Description
RES 0.03 OHM 5% 1/2W 2010
Series :
WSL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power Rating :
500mW
Number of Terminations :
2
Width :
2.54mm
Max Operating Temperature :
170°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
30mOhms
Length :
5.08mm
Height :
635μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Datasheets
WSL2010R0300JTA
Vishay / Dale WSL2010R0300JTA
WSL Series, Metal Element, 30mOhms, 0.5W 1/2W, ±5%, -65°C~170°C