WR12X2000FTL
Mfr.Part #
WR12X2000FTL
Description
RES 200 OHM 1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Product Width :
1.6mm
Tolerance :
±1%
Voltage Rating :
200V
Temperature Coefficient :
±100ppm/℃
Qualification :
Product Length :
3.1mm
Resistance :
200Ohm
Package / Case :
1206
Power Rating :
250mW
Resistance Tolerance :
± 1%
Resistor Type :
GENERAL PURPOSE
Power (Watts) :
0.25W