WK73R3ATTE132J
Mfr.Part #
WK73R3ATTE132J
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description
RES 1.3K OHM 5% 2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.252W 3.10mmx6.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
600μm
Power (Watts) :
2W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
WK73R
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Thick Film
Voltage - Rated :
200V
Resistance :
1.3kOhm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
1.5W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
WK73R3ATTE132J
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R3ATTE132J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, WK73R Series, Thick Film, 1.3kOhm, 2W, ±5%, -55°C~155°C