WK73R2JTTE15R4F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WK73R2JTTE15R4F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Datasheet
Download
Description
RES 15.4 OHM 1% 1W 1812
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
15.4Ohm
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
WK73R
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Package / Case :
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Composition :
Thick Film
Datasheets
WK73R2JTTE15R4F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R2JTTE15R4F
WK73R Series, Thick Film, 15.4Ohm, 1W, ±1%, -55°C~155°C